Kampanyalı Fiyatlarda Son Günler
Bize hemen ulaşın, kaydınızı yaptırıp depozitonuzu yatırın, kampanyalı fiyatımızdan 6 ay boyunca dilediğiniz zaman yararlanın.
Hemen Ulaş

FUE Ameliyatsız Saç Ekimi

FUE Ameliyatsız Saç Ekimi

FUE İngilizce Follicular Unit Extraction’ın kısaltmasıdır.  

FUE Hakkında

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yeni ve yaygın bir tekniktir. Bu teknikte saç kökleri özel mikromotorlar yardımıyla donör bölgeden tek tek alınarak, ekim yapılacak bölgeye doğru açı ve aralıklara yine tek tek yerleştirilir.

FUE tekniği cerrahi bir operasyon değildir. FUT tekniğine göre çok daha ağrısızdır ve neredeyse hiç kanama olmaz.

İşlemden önce donör bölgedeki saçlar kesilir. En az 1 mm olacak şekilde kısaltılır. Dönör bölge ve ekim yapılacak bölge, lokal anestezi kullanılarak uyuşturulur. Mikromotor ucu kılı ortalayacak şekilde ve doğru açıyla deriye batırılır. Kıl, folikül ve çevresindeki dokuyla birlikte silindirik şekliyle kesilir. Penset ile çekilerek alınır. Bu yöntemde alınan greftler zarar görme riski en aza indirgenmiştir. Ayrıca operasyon süresi kısalmış ve kısa zamanda alınabilecek greft sayısı artmıştır. Foliküler üniteler toplandıktan sonra ekimi yapılacak bölgeye doğru açıyla ekilir.

Öneriyor muyuz?

Yukarıda verdiğimiz bilgiler ve saydığımız sebeplerle, saç ekiminde önerdiğimiz tek yöntem, FUE yani Ameliyatsız Saç Ekimi yöntemidir.

Aşağıda FUE aşamalarını ve FUE-FUT karşılaştırmalı grafiklerini bulabilirsiniz.

29 Mart 2018
1.360 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?